Guanyadores i guanyadors del XXXI concurs literari i de cartells.

Llengua Catalana

Categoria A (1er i 2on d’ESO)

Poesia (Català)

Primer premi

Obra: Dona

Autor/a: Naiara del Caño López

Centre: Institut Rafael Casanova

Segon premi

Obra: Brisa marina

Autor/a: Daniel Nadal García

Centre: Institut Ítaca

MH Segon premi

Obra: Temps de patiment

Autor/a: Eloy Paniagua Casaus

Centre: Institut Marianao

Narrativa (Català)

Primer premi

Obra: Diari d’un adolescent a la guerra

Autor/a: Jan Martínez Villalba

Centre: Col·legi Joan Bardina

Segon premi

Obra: El llegat perdut

Autor/a: Joana Gálvez Capdevila

Centre: Institut Ítaca

Categoria B (3er i 4art d’ESO)

Poesia (Català)

Primer premi

Obra: Llafranc

Autor/a: Berta Mestre Dugo

Centre: Institut Rubió i Ors

Segon premi

Obra: Les farides d'una motxilla

Autor/a: Aina Borràs Fora

Centre: Col·legi Joan Bardina

Narrativa (Català)

Primer premi

Obra: A la lluna un, i altre cop

Autor/a: Mejnaoui Romayssae

Centre: Institut Ítaca

Segon premi

Obra: Una més a la llista infinita

Autor/a: Ainara Manzano Santos

Centre: Institut Marianao

MH Segon premi

Obra: Una missió de rescat

Autor/a: Nora Pasternak Toribio

Centre: Institut Rafael Casanova

Guió Dramàtic (Català)

Primer premi

Obra: Oh vida

Autor/a: Carla Chamón Muñoz

Centre: Institut Ítaca

Categoria C (1er i 2on Batx, CF Grau Mijà, CF Grau Superior, CF )

Narrativa (Català)

Primer premi

Obra: Silenci i esperança

Autor/a: Sofía Pascual Gutiérrez

Centre: Institut Marianao

Segon premi

Obra: L'univers

Autor/a: Andrea Helena Roldán Vázquez

Centre: Institut Ítaca

MH Segon premi

Obra: Barcelona 1938

Autor/a: Daniel Barba Soto

Centre: Institut Rafael Casanova

Poesia (Català)

Primer premi

Obra: Roma

Autor/a: Jordi Montalbán Martín

Centre: Institut Camps Blancs

Segon premi

Obra: Trist vol de colom

Autor/a: Omar El Allaly Gajardo

Centre: Institut Rubió i Ors

Guió Dramàtic (Català)

Primer premi

Obra: Em concedeixes aquest ball?

Autor/a: Vinyet Sanchís Montalà

Centre: Institut Rubió i Ors

Segon premi

Obra: L'assassí del trèvol vermell

Autor/a: Mar Oliveras Pérez

Centre: Institut Marianao

MH Segon premi

Obra: Desig de cobdícia

Autor/a: Marina Martín Horcas

Centre: Institut Camps Blancs

Llengua Castellana

Categoria A (1er i 2on d’ESO)

Poesia (Castellà)

Primer premi

Obra: Recuerdos olvidados

Autor/a: Martina García Bravo

Centre: Institut Camps Blancs

Segon premi

Obra: El ser inútil

Autor/a: Aníbal Toro Arjona

Centre: Institut Rubió i Ors

MH Segon premi

Obra: Ladrones de fantasía

Autor/a: Naiara López Cercós

Centre: Institut Rafael Casanova

Narrativa (Castellà)

Primer premi

Obra: Juan, Ignacio y Ángel

Autor/a: Ada González López

Centre: Institut Rubió i Ors

Segon premi

Obra: Las almas del bosque

Autor/a: Iris Tardido Caralt

Centre: Institut Ítaca

Categoria B (3er i 4art d’ESO)

Poesia (Castellà)

Primer premi

Obra: Poesía

Autor/a: Júlia Sánchez Gil

Centre: Institut Camps Blancs

Segon premi

Obra: A 5 cm de ti

Autor/a: Florencia Ferrari Gárate

Centre: Institut Rubió i Ors

MH Segon premi

Obra: Lágrimas del ayer

Autor/a: Judith Garrido Valencia

Centre: Col·legi Sant Josep

Narrativa (Castellà)

Primer premi

Obra: Pérdida

Autor/a: Noa Adam Segura

Centre: Institut Rubió i Ors

Segon premi

Obra: Traición de ley

Autor/a: Lucía García Rodríguez

Centre: Col·legi Joan Bardina

Segon premi

Obra: Por favor, hablemos

Autor/a: Noemí Durán Aranda

Centre: Col·legi Sant Josep

Guió Dramàtic (Castellà)

Primer premi

Obra: Déjà Vu

Autor/a: Natalia Solanas Rodríguez

Centre: Institut Marianao

Categoria C (1er i 2on Batx, CF Grau Mijà, CF Grau Superior, CF )

Narrativa (Castellà)

Primer premi

Obra: Justo en ese momento...

Autor/a: Marcos Altadill Ramírez

Centre: Institut Rubió i Ors

Segon premi

Obra: ¿Quién eres?

Autor/a: Sofía Pascual Gutiérrez

Centre: Institut Marianao

Poesia (Castellà)

Primer premi

Obra: Nos lanzamos a la mar

Autor/a: Íria Vega Díaz

Centre: Institut Rubió i Ors

Segon premi

Obra: Como un cigarro encendido

Autor/a: Rihab Makboul

Centre: Institut Rafael Casanova

Segon premi

Obra: Dulce Coma

Autor/a: Mario Franco Preciados

Centre: Institut Marianao

Guió Dramàtic (Castellà)

Primer premi

Obra: La puerta de tu casa

Autor/a: Yaiza Azuara Zornoza

Centre: Institut Marianao

Segon premi

Obra: Crimen en el autobús

Autor/a: Marhian Esther García Maduro

Centre: Institut Camps Blancs

Llengua Estrangera

Categoria A (1er i 2on d’ESO)

Poesia estrangera (Anglès)

Primer premi

Obra: Beauty

Autor/a: Raquel Masmitjà Fernández

Centre: Institut Marianao

Segon premi

Obra: PEACE

Autor/a: Berta Fernández Hidalgo

Centre: Institut Ítaca

Narrativa llengua estrangera (Anglès)

Primer premi

Obra: The black shadow

Autor/a: Mireia Solanilla Suñer

Centre: Institut Ítaca

Segon premi

Obra: The God That Once

Autor/a: Gal·la López Xortó

Centre: Institut Rubió i Ors

MH Segon premi

Obra: Noir

Autor/a: Gala Ventura Rodríguez

Centre: Col·legi Joan Bardina

Categoria B (3er i 4art d’ESO)

Narrativa llengua estrangera (Anglès)

Primer premi

Obra: Grief

Autor/a: Salma Sabri Ararou

Centre: Institut Marianao

Segon premi

Obra: Boy in the bubble

Autor/a: Irina Volkova

Centre: Institut Rafael Casanova

MH Segon premi

Obra: SOUNDS OF WAR

Autor/a: JORDI GARCÍA LAUNGDEANG

Centre: Col·legi Joan Bardina

Poesia estrangera (Anglès)

Primer premi

Obra: Burn this feeling

Autor/a: Dorinda-Price L. Toibam Bobimwo

Centre: Institut Rafael Casanova

Segon premi

Obra: War

Autor/a: Àfrica Latorre Sánchez

Centre: Institut Marianao

Categoria C (1er i 2on Batx, CF Grau Mijà, CF Grau Superior, CF )

Narrativa llengua estrangera (Anglès)

Primer premi

Obra: Memories from a Ronin

Autor/a: Pol Núñez González

Centre: Institut Camps Blancs

Segon premi

Obra: Chased By Remorse

Autor/a: Sofía Pascual Gutiérrez

Centre: Institut Marianao

Poesia estrangera (Anglès)

Primer premi

Obra: I'll be at your wake

Autor/a: Itziar Fernández Pérez

Centre: Institut Rafael Casanova

Segon premi

Obra: U.

Autor/a: Éric Pintor Moreno

Centre: Institut Rubió i Ors

MH Segon premi

Obra: Little girl

Autor/a: Laia Lucas Porcuna

Centre: Institut Camps Blancs

Alemany

Categoria A (1er i 2on d’ESO)

Poesia estrangera (Alemany)

Primer premi

Obra: Die farbliche Jahreszeit

Autor/a: Carla Pastor González

Centre: Institut Marianao

Categoria B (3er i 4art d’ESO)

Poesia estrangera (Alemany)

Primer premi

Obra: Meine Freunde

Autor/a: Paula Hervás Rivas

Centre: Institut Marianao

Categoria C (1er i 2on Batx, CF Grau Mijà, CF Grau Superior, CF )

Poesia estrangera (Alemany)

Primer premi

Obra: Du und Ich

Autor/a: Paula Moreno Vizcaya

Centre: Institut Marianao

Francès

Categoria A (1er i 2on d’ESO)

Categoria B (3er i 4art d’ESO)

Narrativa llengua estrangera (Francès)

Primer premi

Obra: Les racines des secrets

Autor/a: María González García

Centre: Institut Ítaca

Poesia estrangera (Francès)

Primer premi

Obra: La nature

Autor/a: Marta Gonzalez Albujar

Centre: Institut Camps Blancs

Segon premi

Obra: As tu pensé a ça

Autor/a: Noa Adam Segura

Centre: Institut Rubió i Ors

Categoria C (1er i 2on Batx, CF Grau Mijà, CF Grau Superior, CF )

Narrativa llengua estrangera (Francès)

Primer premi

Obra: La chute

Autor/a: Ainara Barreiro Escobar

Centre: Institut Rubió i Ors

Segon premi

Obra: Faim damour

Autor/a: Mireia Corral Conesa

Centre: Institut Rafael Casanova

Poesia estrangera (Francès)

Primer premi

Obra: la

Autor/a: Aroa Moreno de

Centre: Institut Ítaca

Fotomuntatge

Categoria A (1er i 2on d’ESO)

Fotomuntatge

Primer premi

Obra: Fotomuntatge

Autor/a: Naiala Illescas Castaño

Centre: Institut Rubió i Ors

Segon premi

Obra: Fotomuntatge

Autor/a: Carla Blanes Rodríguez

Centre: Institut Rubió i Ors

Categoria B (3er i 4art d’ESO)

Fotomuntatge

Primer premi

Obra: Cartell

Autor/a: Minerva González Morillas

Centre: Institut Marianao

Segon premi

Obra: Fotomuntatge St

Autor/a: Jiaqian Lin

Centre: Institut Ítaca

Categoria C (1er i 2on Batx, CF Grau Mijà, CF Grau Superior, CF )

Fotomuntatge

Primer premi

Obra: fotomuntatge

Autor/a: Martina Madarnas Piedrola

Centre: Institut Camps Blancs

Segon premi

Obra: Fotomuntatge

Autor/a: Ainara Barreiro Escobar

Centre: Institut Rubió i Ors

Cartells

Categoria A (1er i 2on d’ESO)

Cartells

Primer premi

Obra: Cartells

Autor/a: Cloe Mesa Osset

Centre: Institut Rubió i Ors

Segon premi

Obra: Cartell

Autor/a: Nuria Cuesta Andújar

Centre: Institut Marianao

Categoria B (3er i 4art d’ESO)

Cartells

Primer premi

Obra: Cartell

Autor/a: Júlia Sánchez Gil

Centre: Institut Camps Blancs

Segon premi

Obra: Cartell

Autor/a: Ana Lorenzana Fernández

Centre: Institut Marianao

MH Segon premi

Obra: costura

Autor/a: Valeria Flor García

Centre: Institut Rafael Casanova

Categoria C (1er i 2on Batx, CF Grau Mijà, CF Grau Superior, CF )

Cartells

Primer premi

Obra: Cartell

Autor/a: Claudia Delgado Comino

Centre: Institut Camps Blancs

Segon premi

Obra: Cartell

Autor/a: Noa Morillas Orcajada

Centre: Institut Marianao